Nasza firma powstała pod nazwą "Bracia Januś" 25 grudnia 1992 r. Jej założycielami byli Marcin i Grzegorz Januś. Spółka została wpisana do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez burmistrza miasta Gorlice pod nr 1963/93 i podjęła działalność w dniu 1 stycznia 1993 r.

W grudniu 2000 r. przystąpili do spółki Andrzej Spólnik i Daniel Urlich.

W styczniu 2004 roku ze spółki wystąpili Marcin i Grzegorz Januś.

W lipcu tego samego roku postanowili zmienić nazwę firmy z F.H. Bracia Januś na Triomen-Hurt A. Spólnik, D. Urlich Spółka Jawna. na dzień dzisiejszy firma jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością.

Obecnie firma jest wpisana do KRS pod numerem: 0000276537 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-śródmieścia w Krakowie (XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego).
Zakres działalności przedsiębiorstwa obejmuje: handel hurtowy i detaliczny artykułami papierniczymi, tytoniowymi, chemi gospodarczej, kosmetykami, zniczami, produktami rolnymi, import i eksport .

Zajmujemy się głównie handlem hurtowym podstawowymi artykułami konsumpcyjnymi, głównie z branży chemii gospodarczej. W naszej ofercie znajdują się chemia gospodarcza, kosmetyki, artykuły sanitarno-higieniczne, papierosy, znicze, artykuły szkolne i biurowe.

Od 2006 roku Jesteśmy producentem zniczy.

Swoim zasięgiem działania obejmujemy tereny województw małopolskiego i podkarpackiego. Współpracujemy również z firmami z Lublina, Kielc i Bytomia.

Oferta asortymentowa Spółki w zakresie chemii gospodarczej i kosmetyków jest konstruowana na potrzeby odbiorców i opiera się na towarach dostarczanych na rynek przez czołowych producentów. W ofercie oprócz markowych towarów koncernów znajdują się też ich odpowiedniki z niższej półki cenowej.

Na rynku lokalnym Triomen-Hurt jest silnym i powszechnie znanym podmiotem tradycyjnego handlu hurtowego.Spółka obsługuje przede wszystkim klientów detalicznych. Są to z reguły punkty wielobranżowe, sklepy sieciowe oraz podhurty.

Sprzedaż towaru obejmuje obsługę klientów przyjeżdżających do hurtowni, przyjmowanie zamówień telefonicznych, faxem i przez internet. Oprócz sprzedaży na miejscu prowadzona jest akwizycja zamówień. Codziennie grupa przedstawicieli odwiedza klientów proponując sprzedaż towarów. Spółka pozyskuje zlecenia od klientów również poprzez przedstawicieli koncernów.

Dowóz odbywa się według wytyczonych tras w czasie nie dłuższym niż 48 h.

Posiadamy także szeroko rozbudowaną sieć sklepów w Gorlicach, Krośnie i Jaśle prowadzących sprzedaż detaliczną artykułów pochodzących z naszego asortymentu.

W swoim działaniu firma dąży do perfekcyjnej obsługi klientów hurtowych i detalicznych, zaopatrywanie ich w pożądane artykuły chemii gospodarczej, realizowanym poprzez dbałość o klientów, dostosowywanie listy asortymentowej do potrzeb odbiorców, terminowe i niezawodne dostawy oraz pełną satysfakcję z zakupów związaną z jakością obsługi i atrakcyjnością oferty.